Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dungeony

Ragefire Chasm (13-22)Obrazek

Ragefire Chasm je spleť sopečných jeskyň pod novým hlavním městem Orků - Orgrimmarem. Svoje útočiště si v jeskyních našel kult známý pod jménem kult hořící čepele (Burning Blade). Orkský vládce Thrall neusiluje tento kult zničit, protože věří, že pod správným vedením by mohl Hordě pomoci. Temná sila z Ragefire Chasmu by ale mohla zničit vše, čeho orkové zatí   dosáhli.

 

 

Wailing Caverns (15-28)Obrazek

Nedávno, druid jménem Naralex objevil síť jeskyní v srdci Kalimdorských Barrens. Nazval je Naříkající jeskyně (Wailing Caverns). Jsou plné gejzírů, které v průběhu erupce vypouštějí plyny a výpary. Naralex věřil, že pomocí gejzírů se mu podaří vrátit na území bájnou faunu. Ale nato potřeboval načerpat energii ze Smaragdového snu. Jeho vize se ale změnila na noční můru. Časem se jeskyně začala měnit - voda se zamořila a plazi, kteří v jeskyních žili se změnili na nebezpečné predátory. Šeptá se, že Naralex se nachází někde v srdci labyrintu, chycený za hranicemi Smaragdového snu. Dokonce jeho kdysi oddaní pomocníci se změnili. Teď jsou známí jako šílení Druidi drápu (Druids of the Fang).

 

Deadmines (15-20)Obrazek

Kdysi největší zlaté doly v lidských zemích, byly zrušeny poté co Horda srovnala se zemí Stormwind - během První Války. Nyní se v těchto Mrtvých dolech, jak se jim právě říká, usídlilo bratrstvo Defias a změnili tyto temné tunely na svou soukromou svatyni. Povídá se, že několik goblinů staví něco hrozného na úplném spodku dolu, a tak se tam vydávají dobrodruzi v pokušení že něco zjistí. Vchod do Deadmines je prý někde ve vesnici Moonbrook.

 

 

Shadowfrang  Keep (22-30)Obrazek

Počas Třetí války mágové z řad Kirin Toru bojovali proti nemrtvým armádám. Po smrti tito Dalaranský mágové posvstávali aby posilnili řady nemrtvých. Frustrovaný z průběhu války se Arcimág Arugal, bez dovolení rady, rozhodl na pomoc přivolat entity z jiné dimenze, aby pomohli zdecimované armádě Dalaranu. Arugal povolal do Azerothu dravé Worgy. Tihle zvířecí lykani nejenom porazili nemrtvé, ale brzy poté se obrátili i proti samotným mágům. Worgové zaůtočili na zámek vznešeného Barona Silverlaina, situovaný nad malou vesničkou jménem Pyrewood, který se rychle změnil na temné ruiny. Šílený z pocitu viny, Arugal přijal Worgeny jako jeho děti a utáhnul se do zámku od té doby známého jako Pevnost Stínového Drápu (Shadowfang Keep). Říká se, že v zámku pořád sídlí, ochraňován obrovským Worgem Fenrusem a pronásledovaný pomstychtivým duchem Barona Silverlaina.

Razorfen Kraul (24-29)Obrazek

Razorfen Kraul je domovem Quilboarů, neboli Prasečích lidí. Jejich domov je těžce opevněný v kořenech které pravděpodobně vyskakují z demigoda Agamaggana. Nachází se v Barrens, daleko na jihu.

 

 

 

 

 

 

The Stockade (24-32)Obrazek

The Stockade je vlastně rozlehlé podzemní vězení, které se nachází přímo v centru Stormwindu. Je zde uvězněno mnoho nebezpečných kriminálníků, včetně několika zločineckých vůdců a Defiaských žoldáků. Nedávno zde ovšem proběhla vzpoura a nyní je The Stockade pod kontrolou zločinců. Během vzpoury byly stráže vyhnány a nyní hlídají východ z vězení, aby žádný zločinec nemohl utéct a ohrozit Stormwind.

 

 

 

Scarlet Monastery (29_45)Obrazek

Toto místo bylo dříve okázalou baštou Lordaeronských kněží. Bylo zde centrum pro výchovu a vzdělání budoucích kněží. Při vzestupu Scourge během Třetí války bylo toto kněžství přeměněno na sídlo fanatických Scarlet Crusade a stalo se jedním z jejich čtyř nejvýznamnějších sídel v Azerothu.

 

 

 

 

 

Razorfen Downs (35-42)Obrazek

Razorfen Downs je pohřebiště předků Quilboarů, kteří si vytvořili své domovy mezi trny na jiho Barrens, kousek od Razorfen Kraul. Scourge se podařilo většinu z Downs zabrat, a zamořili tak posvátné hřbitovy, aby znovu přivedly mezi živé ty co už jsou mrtví.

 

 

 

 

 

Zul'Farrak (42-46)Obrazek

Toto sluncem-spálené město je domov Sandfury trollů, známých hlavně pro jejich neobvyklou nemilosrdnost a temnou mystiku. Zul'Farrak také kromě hromady trollů obydluje mnoho jiných prapodivných příšer, například velký ještěr Gahz'rilla a mnoho hmyzu jako jsou skarabeové. Tito (ne) příliš mírumilovní tvorečkové nemají příliš v lásce místní dobrodruhy a badatele,kteří se opakovaně se snaží prozkoumat toto velmi zajímavé město. V Zul'Farraku se stavělo typickou trollí architekturou,tudíž tu nenajdete žádné prapodivné stavby typu Caverns of the time, ale nabízí mnoho nádherných chvil při zabíjení některého z místních bossů :-).

Stratholme (56-60)Obrazek

Bylo to druhé největší lidské město v Lordaeronu, pouze hlavní město Lordaeron (yní Undercity) bývalo větší. Ve svých dnech slávy měl Stratholme okolo 20 tisíců obyvatel a měl opravdu vyhlášené speciality, tak typické právě pro něj, jako například Fras Siabiho tabák. Téměř celá populace však byla zmasakrována princem Arthasem, který v tomto rešení viděl jedíný způsob, jak zařídit, aby se vesničané (i když ještě nepřeměnění na nemrtvé) nepadli do rukou Pána Děsu Mal'Ganise, který by pro ně připravil věčný život v rozpadajícím se těle. Většina preživších opustila město s Jainou Proudmoore. Arthas poté hnán pomstou vyrazil na Northrend.

 

Karazhan (70)Obrazek

Prastará opuštěná věž, která stojí na jihu Dedwind Pass. Stala se známou hlavně proto, že v ní dlouhou dobu žil Medivh, poslední Strážce Řádu Tirisfal. Ten byl však během První války zabit skupinkou Stormwindských bojovníků a Medivhovým bývalým učedníkem Khadgarem. Od té doby je věž opuštěná. Ve věži však zůstali různé vize, vzpomínky, oživlé mrtvoly bývalých návštěvníků věže a i další anomálie. Karazhan, nazývaný také Slonovinová věž, je ohromný. Uvnitř se nachízí ohromné jídelny, příjímací sály či pokoje pro hosty, stejně jako kuchyně, knihovna či pracovna na úplném vrcholku věže.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář